Bir bakalım neredeyim
macera-kosusu-kurabiyesi

Macera Koşusu’na Katıldık

macera-kosusu-kurabiyesi7 Aralık Pazar günü OMActivities olarak Ağva’da düzenlenen macera koşusuna katıldık. Öncelikle koşunun nasıl olduğunu anlatayım. İki kişilik takımlara harita ve koordinatlar veriliyor. Takımlar koordinatlara göre harita üzerinde 20 adet nokta işaretliyorlar. Bunlar, gidebileceğiniz kontrol noktaları oluyor. En az birine gitmeniz yeterliyken, gittiğiniz kontrol noktasına ve sayısına göre puanlama değişiyor. Bu yüzden hangi noktalara hangi sırayla gideceğinizi planlamanız gerekiyor. Tabii olay düz yolda koşudan ibaret değil, harita okuma ve oryantiring olmasının yanında kano ve ip inişi de mevcut. İlgileniyorsanız, ayrıntılı bilgiyi kurabiyemy.com adresinden bulabilirsiniz.

Biz, bir gidip kendimizi deneyelim, kanoyu mutlaka deneyelim de 2-3 noktaya uğrar döneriz diye yola çıktık ama bir anda hırslanıp kendimizi çamurda koşarken bulduk. Hava da şansımıza çok güzel olunca harika bir deneyim yaşadık.

Yarışmaya bitirenlere kurabiye verilmesi insanları biraz şaşırtıyor. Koşuya gidiyoruz dediğimde ilk sorulan “niye?” olduğu için, kurabiye cevabı verildiğinde insanların bakışları daha da değişiyor. Valla mis gibi temiz havada, doğada 5.5 saat içinde 25 km yol gittik. Yine olsun yine yaparız.

Teşekkürler Macera Akademisi

hadi-insallah-film-afisi
ingress logo

1 Comment

  1. Güzel video olmuş… Kim yapmış ki?
    begendim :)

Yorum yaz